Листопад 17, 2017

За ким стоїть майбутнє інвестиційного ринку?

За ким стоїть майбутнє інвестиційного ринку?

В 2017 році інтерес до криптоекономіки переріс майнінг і сфокусувався на ICO (Initial Coin Offering). Це залучення фінансування для проектів компаній з допомогою технології блокчейн.  Хоча назва і асоціюється з  IPO (Initial Public Offering), по своїй природі  ICO більше нагадує венчурне інвестування. В рамках ICO компанія-емітент випускає на спеціальній інтернет-платформі наприклад: Ethereum чи Waves) токени – смарт-угоди, які можна придбати за криптовалюту. Токени торгуються на біржах, таких як наприклад Poloniex, а їх вартість залежить від досягнень команди, умов в смарт-угоді волатильності всього крипторинку. Але вони не дорівнюють долі в капіталі компанії (як акція), та на ICO емітенти продають не працюючий бізнес (як на IPO), а лише, як правило ідеї та обіцянки.

Навколо ICO сьогодні зчинився справжній бізнес-хайп. В проекти, пов'язані з блокчейн, вкладаються десятки тисяч доларів. Хто стоїть за розвитком цієї індустрії, з'ясовували аналітики і експерти, і ось до якого портрета "інвестора майбутнього" вони прийшли.

Хто ці сміливці, що йдуть проти ризиків?

  1. Більше половини інвесторів цієї галузі - люди віком від 25 до 34 років. 
  2. Основне середовище, що дає інвестиції в ICO - це IT-сфера. 36% айтішників вкладають в ICO, маркетологи і приватні підприємці займають сегмент на 12 і 10%, а ось фінансисти з банківської сфери не входять навіть до трійки лідерів, їх всього 8%. При цьому, внески айтішників найбільші і стартують від 10 тисяч доларів. Внески маркетологів скромніше - в середньому від 5 до 9 тисяч, як і у підприємців. Максимальне число інвесторів готові лише на дрібні інвестиції розміром 100 - 500 у.о .. Це та сума, яку не жаль втратити, і з якої можна отримати досить непоганий прибуток.
  3. Що стосується ризиків, то 54% ​​переживають про те, що інвестиційний інструмент просто перестане виконувати свої зобов'язання. Всього лише 18% тих бояться не отримати прибутку з проекту, 10% хвилюються щодо затягнутих термінів та порушень графіку. 
  4. Спекуляція. Саме вона є основною метою інвестування в подібні проекти, щоб заробити на ній, в ICO вкладаються 84% інвесторів. Але при цьому, вони намагаються вкладати гроші у вигідні соціально корисні проекти, які вирішують якісь глобальні проблеми людей, і приносять при цьому вкладнику його прибуток.