Листопад 23, 2017

Цифровий паспорт: у Китаї запускають електронну ідентифікацію

Цифровий паспорт: у Китаї запускають електронну ідентифікацію

Оцифровка паспорту та ще 7 документів відбувається через мобільний додаток, де і зберігаються в подальшому документи. Система ідентифікації за смартфоном працює поки не по всій території Китаю, а тільки в місті Ухань. За результатами тесту її можуть зробити національною.

Додаток було розроблено авторами Бюро громадської безпеки. У мобільному можна зберігати і використовувати паспорт, водійські права, ID-карту, дозвіл на проживання, дозвіл на в'їзд до Гонконгу, до Тайвані, реєстрацію домашнього господарства, паспорт жителя материкового Китаю.

Цікаво, що через додаток можна навіть перереєструвати своє місце проживання. Особливо це зручно для студентів, що приїздять до Ухань на навчання, за 4 місяці цією послугою скористалися вже 42 тисячі учнів. Крім цього, за допомогою мобільного додатку можна реєструватися у готелях або використовувати його під час складання іспиту на отримання водійських прав.

Реєстрація у самому додатку досить проста, але враховує необхідні заходи безпеки: потрібно всього лише зробити сканування обличчя і записати свій номер ID.