Листопад 30, 2017

Реєстрація мобільних абонентів: коли чекати в Україні?

Реєстрація мобільних абонентів: коли чекати в Україні?

Розмови про реєстрацію абонентів мобільного зв'язку в Україні ведуться вже давно, і Національна комісія з питань регулювання зв'язку та інформатизації виступила каталізатором цього процесу. Було затверджено спрощений порядок реєстрації клієнтів мобільних операторів за допомогою цифрового підпису. Порядок реєстрації затверджується Міністерством юстиції. Ініціатива не примушує абонентів реєструватися, вона розроблена для тих, хто хоче оформити свою співпрацю із оператором в офіційному форматі. 

Пройти процедуру реєстрації можна буде, використовуючи електронний цифровий підпис, дистанційно. На впровадження процедури операторам дали 9-місячний термін. На думку сторін, реєстрація повинна захистити персональні дані клієнта і допоможе уникнути ризиків шахрайства при проведенні абонентом оплат інтернетом або з мобільного. Зокрема, в разі крадіжки телефону, до якого внесено персональні банківські дані, регулятор зможе розв'язати це питання і попередити розкрадання з рахунку. 

Українці тим часом все ж вважають за краще залишатися анонімними, згідно з даними Нацкомісії з питань регулювання зв'язку та інформатизації, 95% мобільних абонентів не прагнуть реєструватися офіційно.