Листопад 03, 2017

Історія на 9 мільярдів: перетворення 7-рядкового коду на стартап світового рівня

Історія на 9 мільярдів: перетворення 7-рядкового коду на стартап світового рівня

Понад 1 мільярд доларів витрачають щодня американці на покупки в режимі онлайн. Цей показник за п'ять років збільшився вдвічі. За прогнозами американського Міністерства торгівлі динаміка може змінитися тільки в бік зростання користування послугами онлайн-обслуговування, залишивши традиційну роздрібну торгівлю позаду. Довгий час перепона для онлайн-торгівлі полягала тільки в одному: платіжні технології не були досконалими. Йшлося про застаріле програмне забезпечення.

За удосконалення процесу взялися брати Колісони, уродженці ірландського регіону. У 2010 році їх компанія Stripe Inc. зайнялася створенням програмного забезпечення, функціонал якого включав можливість для торгових сайтів проводити платежі, підключаючись до банківських систем і карток. Сьогодні половина онлайн-покупців Америки навіть не здогадуються, що використовують продукт Stripe Inc. Вартість компанії за оцінками експертів складає близько 9,2 млрд доларів.

Перший хіт авторства братів Колісон - зменшена версія Вікіпедії, доступна для придбання за 8 у.о. А ось дійсно фінансово вагомим стартапом став механізм керівництва аукціонами eBay, проданий за 5 мільйонів доларів. Після цього і почалась історія компанії Stripe. Банківський ринок і ранок платежів брати вивчали близько двох років. Ще якийсь час пішов на роботу з державними регуляторами. За цей час паралельно створювався продукт, під який і були підв'язані всі ці процеси. Його місія полягала в тому, щоб клієнти не витрачали час на банківські платежі, а могли проводити їх в режимі онлайн в реальному часі. Тижні витраченого платниками часу зводилися до годин. Для цього знадобилось всього лише розробити і ввести на торговий сайт 7-рядковий код. Цим брати буквально змінили формат Інтернету. На початку шляху компанія Stripe складалась з 80 співробітників, сьогодні штат налічує 750. Проект братів Колісон використовують в якості механізму більш 100 000 підприємств. Сьогодні Stripe буквально обростає конкурентами, тому що фінансовий ринок не стоїть на місці, і очевидність необхідності роботи з онлайн-комерцією зрозумів для себе кожен.