Листопад 13, 2017

До Дня науки: топ-10 винахідників, які прославили Україну

До Дня науки: топ-10 винахідників, які прославили Україну

10 листопада в світі відзначається День науки. Про це мало говорять, але українські вчені та винахідники надали просто величезний внесок у світову скарбничку прогресу.

  1. Ілля Мечников. Український біолог відкрив світові теорію імунітету. На її базі різними вченими був здійснений величезний прорив в медицині, так як вона пояснювала механізм боротьби організму з шкідливими речовинами.
  2. Георгій Гамов. Уотсон і Крик виявили спіраль ДНК, а сам код білків, які формують її, вивчив і розгадав американець українського походження Гамов. Генетичний код став відомий науці саме завдяки його працям.
  3. Микола Пирогов. Хірург Пирогов, будучи військовим лікарем, буквально зробив переворот у військово-польової хірургії. Він першим застосував ефірний наркоз і почав використовувати гіпсову пов'язку при відповідних травмах і переломах.
  4. Петро Прокопович. Такий, здавалося б, просте винахід, як рамковий вулик, винайшов український бджоляр. А чи знаєте ви, що до винаходу цього найпростішого механізму перед тим, як отримати мед, бджіл просто вбивали? Завдяки Прокоповичу бджоли отримали гуманне ставлення, а люди - можливість безпечно вивчати бджолину ієрархію і її поведінку.
  5. Архип Люлька. Його називають українцем, який підняв землян у небо. Саме йому належить ідея і втілення конструкції двоконтурного турбореактивного двигуна. Спочатку розробки велися для космічної галузі, сьогодні розробка пішла в авіабудівництво.
  6. Роман Кройтор. Всі ми знаємо, що IMAX прийшов до нас з-за кордону.

Але мало хто в курсі, що винайшов цю технологію українець за походженням. Україна має величезний "розумний" потенціал і з кожним роком доводить це на світових ринках.